پس از بیش از ۱۰۰ سال تنهایی در اعماق تاریک آتلانتیک، کشتی غرق شده تایتانیک از سال آینده میزبان گردشگران علاقمه مند به این کشتی خواهد بود. مقامات محلی این منطقه با همکاری دو تور اپراتور مطرح دنیا، در حال برنامه ریزی برای برگزاری تورهایی به اعماق اقیانوس آتلانتیک برای بازدید از این کشتی بزرگ در سال ۲۰۱۹ هستند.

 

مقامات محلی منطقه ای که کشتی تایتانیک در آن غرق شده است با همکاری دو تور اپراتور مطرح جهانی، در حال برنامه ریزی برای برگزاری تورهای غواصی به مقصد کشتی تایتانیک هستند. البته تورهایی که بتوان از آن ها سالم به سطح دریا بازگشت! مدیر اجرایی این پروژه در اینباره گفت: «ما در حال تست کردن ماشین های مخصوصی هستیم که بتوان به وسیله آن ها گردشگران را به اعماق اقیانوس آتلانتیک برد. متاسفانه در آزمایش قبلی، رعد و برق به سطح آب برخورد کرد و باعث شد که تمامی وسایل برقی این زیر دریایی از کار بیفتد. ما هنوز در حال کار کردن بر روی این وسیله هستیم.»

غواصی به تایتانیک

کارشناسان این پروژه در حال انجام مطالعات نهایی در این زمینه هستند. با وجود اینکه این آزمایشات و مطالعات کمی با تاخیر مواجه شده است، اما مسئولان از برگزاری حتمی اولین تور تایتانیک در سال ۲۰۱۹ خبر می دهند. اولین تور این کشتی هم با قیمت ۱۰۵٫۱۲۹ دلار به فروش رفته است.

این تور از جزیره نیوفوندلند (Newfoundland) برگزار خواهد شد و حدود ۱۳ روز هم طول خواهد کشید. از این ۱۳ روز، ۶ روز برنامه غواصی به سمت کشتی تایتانیک خواهد بود. علاقه مندان به غواصی در اعماق آتلانتیک، همین حالا هم می توانند دست به رزرو این تور هیجان انگیز بزنند.

غرق شدن کشتی تایتانیک

کسانی که به دیدار تایتانیک خواهند رفت، شاید آخرین افرادی باشند که این کشتی با عظمت را از نزدیک تماشا می کنند. چرا که دانشمندان و اقیانوس شناسان از وجود یک باکتری در اعماق دریا خبر داده اند که فلزهای کشتی را رفته رفته می خورد و ممکن است این کشتی تا ۲۰ سال آینده وجود خارجی نداشته باشد.

شاید ناپدید شدن این کشتی، رفته رفته داستان ها و افسانه های شنیدنی این کشتی را هم با خود ناپدید کند. اما جای نگرانی نیست، چرا که یک شرکت چینی در حال ساخت نمونه کاملا مشابه کشتی تایتانیک به همان اندازه است. این شرکت قصد دارد تا لحظات وحشتناک غرق شدن کشتی تایتانیک را برای گردشگران شبیه سازی کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *